تیم مدیریت

مهندس کیوان پوره داد
مهندس کیوان پوره دادرئیس هیات مدیره
حسن بیت اللهی
حسن بیت اللهیمدیر عامل
بهادر میرزاقاسم خانی
بهادر میرزاقاسم خانیقائم مقام مدیر عامل
حسین اسمعیلی
حسین اسمعیلیمعاونت تولید
مهندس سعید فضلی
مهندس سعید فضلیمدیر برنامه ریزی
خانم آیدا ابراهیم زاده
خانم آیدا ابراهیم زادهمسئول فنی واحد فراورده های گوشتی و سرپرست آزمایشگاه
خانم ریحانه حقی رزین
خانم ریحانه حقی رزینمسئول تأمین
محسن زینالی
محسن زینالیمسئول تدارکات
مهندس فرهاد سلیمانی
مهندس فرهاد سلیمانیمدیر تولید فراورده های گوشتی
دکتر حمیدرضا قرچه داغی
دکتر حمیدرضا قرچه داغیسرپرست مسئولین فنی واحد فراورده های خام دامی

آشنایی با بهین

شرکت بهین پروتئین رباط فعالیت خود را از سال ۹۱ در زمینه قطعه بندی و بسته بندی محصولات گوشتی آغاز نمود. از اوایل سال ۹۵ تولید انواع همبرگر و دونر کباب نیز به بسته محصولات این شرکت اضافه گردید. در خرداد ماه سال جاری با توجه به تغییرات به وجود آمده در مالکیت و مدیریت کلان شرکت ، استقرار ماشین آلات جدید ، تولید محصولات متنوع در بسته بندیهای متنوع با توجه به نیاز بازار ، ارتقاء سطح کیفی محصولات ، گسترش بازارهای فروش و عرضه و ایجاد برندهای جدید جزو استراتژی های اصلی مجموعه قرار گرفت. امید است با بهره بری از تحربیات مدیران مجموعه و استفاده از دانش و تکنولوژی روز بتوانیم محصولی شایسته بهترینها برای جامعه ایرانی و در سطح بین المللی تولید نماییم. بهین شایسته بهترینها.

گروه صنایع غذایی بهین پروتئین سال ۱۳۹۱ کارش را با بسته بندی و قطعه بندی انواع فرآورده های گوشتی (گوساله گوسفندی و مرغ) شروع کرد. بعد از مدتی محصولات جدید هم به تولیدات کارخانه اضافه شد. در سه سال گذشته تولید انواع برگرها را در برنامه داشته و یک محصول خاص به نام (دونر کباب) دارد که هم به صورت رول برای رستوران ها و فست فودها تولید می شود و هم به صورت پخته شده در بسته بندی های یک کیلویی و نیم کیلویی برای فروشگاه ها و مصرف کننده تولید می شود. انواع محصولات طعم دار و مرینیت شده، مثل انواع جوجه کباب ها و فیله های عربی، فرانسوی، مکزیکی، باربیکیو و فرآورده های گوشتی مثل انواع استیک را تولید می کند. اما به نظر نمی رسد این پایان کار باشد. علیرضا مطلبی، قائم مقام گروه صنایع غذایی بهین پروتئین در گفت و گو با مجله شهروند از برنامه های آینده این گروه می گوید.
دکتر علیرضا مطلبی قائم مقام گروه صنایع غذایی بهین پروتئین

ما از کارخانه شما بازدید کردیم. راستش را بخواهید چیزی که دیدیم بسیار بهتر از تصورات قبلی مان درباره یک کارخانه مواد پروتئینی بود. البته همکاران شما گفتند قرار است اتفاقات تازه ای نیز در این کارخانه بیفتد.

بله قرار است یک خط تولید سس های سرد و گرم راه اندازی کنیم. بحث تولید فرآورده های دیگر گوشتی را داریم با دو برند جدید شروع یک همکاری مشترک با اروپا برای تولید کالباس و سوسیس در برنامه سال آتی است. این ها محصولاتی هستند که در آینده به سبد ما اضافه می شوند. در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای بیشترین سهم از فروش ما را دارا هستند. افتخار همکاری با شهروند را داریم، در فروشگاه های رفاه، اتکا، وین مارکت و نجم خاورمیانه نیز حضور داریم. فروشگاه های سطح شهر، سوپر پروتئینی ها، بیمارستان ها، فست فودها، رستوران ها و تالارها را پوشش می دهیم. توافقاتی با واحدهای صنعتی داریم و واحدهای تولیدی را پوشش می دهیم، هم تامین آشپزخانه هایشان را داریم و هم سبد معیشتی پرسنلی آنها را.

چندنفر پرسنل داریدوچقدر اشتغال زایی کرده اید؟

حدود ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با مجموعه بهین پروتئین همکاری می کنند. در شهرستان ها هم فعالیتمان را شروع کرده ایم. تیم مالکان و مدیران جدید حدود ۱۰ ماه است که این مجموعه را تحویل گرفته است.

برنامه گروه بهین برای توسعه چیست؟

ما یک برنامه توسعه برای دو سال آینده داریم؛ اینکه محصولاتی به سبدمان اضافه می شود. بحث گسترش و تنوع محصولات در بحث بسته بندی هم مطرح است. بحث تغییر و بهینه سازی بسته بندی فعلی را داریم. در کنار این ها می خواهیم خدمات توزیعی را هم افزایش بدهیم. در حال حاضر با ۴۰ خودروی توزیع فعالیت می کنیم که اگر خدا بخواهد در طی دوسال آینده به ۱۲۰دستگاه خواهد رسید.

نقش فروشگاهی مثل شهروند در توزیع محصولات شما در مقایسه با روش های سنتی توزیع چقدر اهمیت دارد؟ حضور در فروشگاه های زنجیره ای برای ما حائز اهمیت است، به خصوص شهروند. شهروند از امتیازات خاصی برخوردار است؛ غیر از نظارت های دقیقی که روی انتخاب محصولات دارد به انتخاب برندها و کیفیت محصولات عرضه شده توجه ویژه ای دارد، اعتماد بالایی هم در جامعه به شهروند و فروشگاه های شهروند وجود دارد. فروشگاه هایی مثل شهروند می توانند نقش موثری در آینده این گروه محصولات داشته باشند و سلامت کالاهای تولیدی در جامعه را تضمین کنند. برای ما هم این موضوع مهم است و اهمیت دارد که در سبد شهروند حضورداشته باشیم.

این اواخر توان خرید مردم پایین آمده، برندی مثل شما برای این که محصولاتی مثل گوشت و مرغ از سبد خانواده ها حذف نشود و خیلی هم به آنها فشاری نیاید، چه کمکی می تواند بکند؟

وقتی توان خرید مردم کاهش پیدا می کند، تاثیرش را در میزان فروش و تولید واحدهای تولیدی و صنعتی می توان نظاره کرد. با توجه به شرایطی که الان وجود دارد، ما فقط با این ذهنیت که بتواینم هزینه هایمان را پوشش بدهیم و حداقل سود ممکنه رادرنظر بگیریم، این کار را انجام می دهیم، نمونه بارز این ذهنیت که الان اتفاق می افتد و این سیاست را اجرایی می کنیم، تخفیف هایی است که روی محصولات ارائه می شود. متاسفانه نگرشی وجود دارد که با آن خیلی درگیر هستیم -که اگر مجموعه ای چند درصد روی محصولی تخفیف میدهد، از وزن کم می کند یا از کیفیتش میزند – ولی واقعیت این نیست. ما هم در واحدهای تولیدی تلاش می کنیم چرخه فروش و عرضه و تقاضا را بتوانیم کنترل کنیم. شاید حاشیه سودده یا پانزده درصدی برای هر مجموعه تولیدی معقول باشد ولی ما پایین ترین سود را می گیریم و حداقل آن چیزی را که برایمان مقدور هست، محاسبه می کنیم. تلاش می کنیم که کالای بیشتری به فروش برود و به توان خرید مردم کمک کنیم و شاید تمامی بودجه های تبلیغات و کاهش هزینه های درون سازمانی نیز در حال حاضر به صورت تخفیفات ویژه برای کمک به توان خرید مردم اختصاص داده شده است که این امر اکثراً با مشارکت فروشگاه ها صورت می پذیرد. ما هیچ مواد اولیه را که مشکل داشته باشد وارد فضای تولید نمی کنیم و این را هم آموخته ایم که مجموعه صنایع غذایی می بایست همیشه قابل بازدید باشد. این که شما کارخانه ای را با هماهنگی بازدید کنید، چیزی نیست که در سال ۲۰۲۰ اتفاق بیافتد. تمام تلاش ها باید به وقوع بپیوندد تا بتوانیم چرخه صنعت را سریع تر و روان تر به حرکت در آوریم و محصولی با کیفیت جهانی در خور شأن جامعه بزرگ ایرانی تولید و عرضه کنیم.

برندهای زیر مجموعه گروه صنایع غذایی بهین پروتئین رباط